نمیدونم کانال K1 in USA رو عضو هستید یا نه ولی اگر نمیدونید اجمالا عرض می‌کنم خدمتتون که کانال منعلق به یک دانشجوی ایرانی که در حال تحصیل در امریکا هست و خب کسی است که به نظر من و اونطور که برداشت کردم دغدغه‌ی دین دارند و ولایت فقیه رو قبول دارند و خلاصه از لحاظ مذهبی تقریبا شبیه من و مخاطبین کم اینجا هستند.
اما بعد
ایشون مطلبی رو کار کردن راجع به عزاداری در امریکا و ایالت میشیگان و به قول خودشون قلب شیعه در ایالات متحده و کمی قبل هم یک بنده ‌خدای دیگری هم از دسته‌ی عزاداری شیعیان در قلب منهتن نیویورک در روز عاشورا فیلمی دیدم.
قبلش یک نکته ای رو عرض کنم که این متن به هیچ وجه قضاوت راجع به عزاداری و نوع عزاداری بقیه نیست چرا که میشناسید احتمالا و میشناسند که نظر من اینه راجع به هرگونه عزاداری که برای ما عجیب غریبه اطهار نظری نمی‌کنم چرا که اصلا من در موضع قضاوت نیستم و این‌ها برای کس دیگه ایه اما نکته‌ای که میخوام راجبش بنویسم اینه که
"بدونیم زیر پرچم کی داریم سینه میزنیم!"
دلیلی که علی‌رغم علاقه‌ی شدیدم به خارج و زندگی در محیط‌های اونا دارم ولی به هیچ وجه به اپلای فکر نکردم این بوده که وارد سیستم اونا نشم
چون هر سیستمی اول از هر چیز به پایداری خودش فکر می‌کنه و وقتی وارد اون سیستم میشی تو حالا یه چرخ‌دنده از سیستم اون‌هایی و باید برای هدف نهایی سیستم کار کنی حالا شاید تو این راه به هدف‌های خودتم برسی و شایدم نرسی اما حتی اگه برسی هم بازم سیستمی که توش بودی قوی‌تر و پایدارتر میشه. وقتی دانشجوی ما تو هر مقطعی به خصوص مهندسی برای ادامه تحصیل میره خارج خب طبیعتا اون کشور توقع داره وقتی اجازه‌ی ورود به اون شخص داده در مقابلش کاری ازش بخواد که به درد سیستم خودش بخوره!
خیلی‌ها هستند که با این طرز تفکر و هدف میرن که برگردند و کشورشون رو آباد! کنند و هدف‌های خوشگل این شکلی ولی تا چه حد این اهداف محقق شده و میشه الله اعلم!
من به شخصه ترجیح میدم برای سفر کاری و برای تجارت برم غرب رو تجربه کنم تا اگه نفعی میرسونم یه نفع آنی هم برسه به جامعه‌ی خودم یا اگه هدف تحصیله همینجا دکترا بخونم و برای فرصت مطالعاتی برم که لااقل تز دکترام بر اساس نیازهای اینجا تعریف شده باشه و خروجیش برای جامعه‌ی خودم مفید باشه.
و الّا عزاداری که در قلب منهتن باشد هر چقدر هم پرشور باشد بالاخره تحت حمایت نیویورک پلیس دپارتمنت اداره میشه و اگر اجازه ندهند معلوم نیست برگزار بشه یا نشه و مهم‌تر از اون همه افراد حاضر در اون مراسم سر ماه مالیات خودشون رو باید سر موقع بپردازند... و این برای من دردش بیشتره!

+ بازم تاکید میکنم من یک کلام راجع به قبول بودن و نبودن عزاداری شیعیان عزیز امریکا حرف نزدم و قضاوتی نمی‌کنم!